Er hangt een grimmige sfeer tussen ondernemers in de binnenstad van Hengelo en leden van de gemeenteraad. Dat bleek op een bijeenkomst in de Twee Wezen in het centrum van Hengelo. Deze krant was er bij toen De Stichting Centrummanagement Hengelo een overzicht gaf van de stand van zaken in het centrum. De leegstand van de winkels is opgelopen naar 18%. Er staan maar liefst 77 winkels leeg. U weet dat natuurlijk al lang. U doet ook boodschappen en ziet met eigen ogen wat er gebeurt in ons stadscentrum. Al jaren kachelt het achteruit. Wat U niet ziet is dat de gemeente bezig is met de voorbereiding van 4500 m2 extra winkeloppervlak in Lange Wemen. Ondernemers vinden dit een ernstige bedreiging voor hun toekomst.
Die angst is zeer begrijpelijk. Maar de gemeente gaat er schouderophalend aan voorbij. Wat Hengelo ontbreekt is een visie op de binnenstad. Hoe worden deze extra meters ingepast in het winkelaanbod in Hengelo? Wat zijn de gevolgen voor het bestaande winkelaanbod? Hoe kunnen die gevolgen worden opvangen? Maar dat gebeurt allemaal niet. Er zijn geen scenario’s die aangeven ‘wat te doen’ als de economie aantrekt en ook geen scenario’s als dat niet gebeurt.
Onvoldoende luisteren
De winkeliers vinden dat onvoldoende wordt geluisterd en dat hun belang geen rol speelt in de besluitvorming. Alle politieke partijen waren aanwezig in de Twee Wezen. Geen van hen kon of wilde open en vrij met de ondernemers spreken. Men trok zich terug achter het eigen geschut en verdedigde vurig het gemeentelijke beleid. Alleen het raadslid Casper de Jong (Pro Hengelo) vormde een gunstige uitzondering. Het gevolg was een grimmige bijeenkomst waar de politiek krampachtig probeerde om 'love baby' Lange Wemen te beschermen tegen de kritische blikken van de omstanders. Terwijl de gemeente met ‘grote zaken’ bezig is, zijn het ondertussen de kleine dingen die veel ergernis oproepen. Denk aan de verhoging van de parkeergelden in een tijd van crisis, het weghalen van plantenbakken die de straten een aangeklede aanblik gaven of het sturen van een rekening aan de ondernemers in de Drienerstraat voor het feit dat zij zeven parkeervakken gebruikten bij de opening van hun vernieuwde straat. Hoe kinderachtig kun je zijn, zeiden we tegen elkaar op de redactie toen we dit verhaal hoorden.
Reacties 1
In alle middelgrote steden gaat het slecht met de kleine middenstand. Wat rest zijn de ketens van Blokker en Zeeman. Samen met de hoge huren geeft dit een somber perspectief voor de binnenstad. Misschien moeten we gewoon weer gaan wonen in de binnenstad.
Geef een reactie