De lokale partij ProHengelo heeft 50 Hengeloërs bereid gevonden om plaats te nemen op de kieslijst voor de verkiezingen van 19 maart aanstaande. Dat is uniek. Zij lenen hun naam aan de partij en geven steun aan ProHengelo bij het streven naar een open en eerlijke politiek. De afgelopen jaren heeft ProHengelo moeite gedaan om vrouwen bij de lokale politiek te betrekken. Het bestuur van de partij “is verheugd dat thans 40% van de kandidaten vrouw is”. “De lijst is een weerspiegeling van de Hengelose bevolking. Jong en oud, (ex)ondernemer of werknemer, kunstenaars en kunstliefhebbers, mensen die nieuwkomer zijn in Hengelo tegenover mensen die de geschiedenis van de stad in hun persoon vertegenwoordigen, alsook mensen met zeer uiteenlopende opleidingen en levenservaring”.
Op basis van de kieswet mogen maximaal 50 personen kandidaat worden gesteld. ProHengelo gebruikt dit maximum en dat gebeurt zelden in de Hengelose politiek. De partij had eventueel nog meer plaatsen kunnen invullen. In oktober heeft de algemene ledenvergadering de posities 1 t/m 11 al vastgesteld. Het bestuur kreeg volmacht om de overige plekken op de lijst in te vullen. De complete lijst is op 3 februari ingediend bij de gemeente en aan de leden van de partij bekend gemaakt.
ProHengelo wil de inwoners van Hengelo meer invloed geven op de besluiten die op het gemeentehuis worden genomen. De kandidatenlijst van ProHengelo vertegenwoordigt de vernieuwing die nodig is in het bestuur van de stad. Begin volgende week wordt het verkiezingsprogramma 2014-2018 van de partij bekend gemaakt. Voor een overzicht van de kandidaten 1 t/m 50 klikt U hier.
Reacties 1
Wij zijn fan van Frank
Geef een reactie