Voorkom parkeeroverlast bij nieuw stadskantoor

Voorkom parkeeroverlast bij nieuw stadskantoorVolgend jaar wordt het nieuwe stadskantoor opgeleverd. Het Lees meer

Afvaldebat kent verliezers en winnaars

Afvaldebat kent verliezers en winnaarsHet debat over het afval in Hengelo is Lees meer

B&W zet gemeenteraad mes op keel bij verkoop Vitens

B&W zet gemeenteraad mes op keel bij verkoop VitensDe gemeente Hengelo wil cashen. Het college wil Lees meer

Wethouder Elferink (CDA) mag blijven

Wethouder Elferink (CDA) mag blijvenWethouder Marcel Elferink (CDA) kan wethouder blijven. Dit Lees meer

Hengelo laat middeninkomens in de kou staan

Hengelo laat middeninkomens in de kou staanDe inkomsten van de gemeente Hengelo zijn fors Lees meer

Gaat wethouder Elferink vertrekken?

Gaat wethouder Elferink vertrekken?Wethouder Marcel Elferink (CDA) heeft het moeilijk. ProHengelo Lees meer

Zorgverzekeraar Menzis moet op zijn tellen passen

Zorgverzekeraar Menzis moet op zijn tellen passenDe ziekenhuiszorg in Hengelo kachelt achteruit. De oorzaak Lees meer

Streep door "omgekeerd inzamelen" afval

Streep door De gemeenteraad gaat een streep halen door het Lees meer

ZGT dupe beleid zorgverzekeraar

ZGT dupe beleid zorgverzekeraarTijden veranderen. Ook voor de ziekenhuizen. Vroeger werden Lees meer

Het geduld met D66 is op

Het geduld met D66 is opHet Rabo-theater (straks Schouwburg Hengelo) blijft zelfstandig. Die Lees meer

Weer integriteitsonderzoek in Hengelo

integer handelen2Burgemeester Sander Schelberg heeft een integriteitsonderzoek gelast naar de tot stand koming van het Bestemmingsplan Buitengebied 2010 en het Veegplan dat volgende week in de raad wordt vastgesteld. Over beide plannen is commotie onstaan. Zeker is dat gemeenteraadslid Johan Harink (CDA) in 2010 de mogelijkheid kreeg om een rundveestal te bouwen zonder dat de gemeenteraad hierin werd gekend en dat hij in 2016 weer nieuwe bouwmogelijkheden kreeg. Die zijn door het college op het laatste moment teruggedraaid. Op het terrein bij de boerderij van Johan Harink zijn ook illegale bouwwerken aangetroffen. Daarop zal worden gehandhaafd.

De hele gang van zaken roept vele vragen op. De gemeenteraad wil precies weten wat er is gebeurd, waarom dit is gebeurd en wie waarvoor verantwoordelijk is. Op dit moment is een partijgenoot van Harink (Marcel Elferink) als wethouder verantwoordelijk voor het ruimtelijk beleid. In 2010 was dat wethouder Jan Bron (PvdA).

Burgemeester Schelberg spreekt over een integriteitsonderzoek. Dat is ingesteld omdat het voor gemeenteraadsleden verboden is om voordelen te genieten door hun positie in de gemeenteraad en het is voor wethouders verboden om burgers en raadsleden eenzijdig te bevoordelen. Voor ambtenaren gelden eigen integriteitsregels, maar de politiek is te allen tijde verantwoordelijk. Het integriteitsonderzoek is het tweede dat dit jaar wordt uitgevoerd. In januari werd Leo Janssen gevraagd om zijn zetel ter beschikking te stellen. Hij werd onvoldoende integer bevonden. Hij weigerde te vertrekken.

Er speelt ook een kwestie met een geheimzinnige brief. De naam van Johan Harink staat er onder maar hij ontkent deze brief te hebben geschreven. In de brief gericht aan Jan Beltman laat De schrijver weten dat hij in Hengelo dank zij zijn positie veel zaken voor zich zelf kan regelen. Harink heeft aangifte gedaan tegen de onbekende briefschrijver. Het is een rare brief en een vervelende zaak voor Johan Harink, maar volstrekt onbenullig in relatie tot de mogelijke integriteitsproblemen.

Geef een reactie

Uw mailadres wordt nooit gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd. *

Volg

Krijg van elk bericht een mail.

Sluit u aan: